Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Gamle Logen Store Sal

Kittelsen, Theodor (1857-1914)
Den store eken utenfor kongsgården 1911

Blandingsteknikk, lysmål
65x47
Signert og datert oppe t.h.: Th. Kittelsen 1911.

UTSTILT:

Blaafarveværket 1980, kat.nr. 43, avbildet i katalogen s. 53. Th. Kittelsens hjem Lauvlia 1996.

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Vurdering
NOK 300 000–500 000

Tilslag NOK 370 000

Kittelsens tegninger og akvareller fra de norske eventyrene regnes som noe av det fineste han har gjort!