Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00
Kittelsen, Theodor(1857-1914)
Den store eken utenfor kongsgården 1911

Blandingsteknikk, lysmål
65x47
Signert og datert oppe t.h.: Th. Kittelsen 1911.

Blaafarveværket 1980, kat.nr. 43, avbildet i katalogen s. 53. Th. Kittelsens hjem Lauvlia 1996.

Vurdering
NOK 300 000–500 000

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Tilslag NOK 370 000

Kittelsens tegninger og akvareller fra de norske eventyrene regnes som noe av det fineste han har gjort!