Aulie, Reidar(1904-1977)
Fra en bar 1931
Olje på lerret
75x92
Signert og datert nede t.v.: Aulie -31
Vurdering
Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00
Tilslag NOK 80 000
Olje på lerret
75x92
Vurdering
Akkurat i året 1931 hadde Reidar Aulie markert seg som en av de ledende innenfor den nye sosialt engasjerte kunsten. På Høstutstillingen det året stilte han ut et bilde med tittelen "Tendens", som var en oppvisning i hva det nye dreide seg om: menneskenes vilkår i det moderne bysamfunnet. Nk.