Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00
Thaulow, Frits(1847-1906)
Elvelandskap fra Quimperlé

Olje på lerret
41x51
Signert, antagelig av kunstnerens enke Alexandra Thaulow, nede t.h.: Frits Thaulow.

Kunstneren var i Quimperlé i 1901. Antagelig dreier dette seg om et arbeide som befant seg i atelieret da kunstneren døde og som enken har signert og solgt. Det var ikke uvanlig at hun gjorde det med etterlatte arbeider.

Vurdering
NOK 120 000–150 000

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00