Blyant, penn og lavering, lysmål
23x14
Signert og datert nede t.h.: T.K. 1907.
Påtegnet nede på arket: Med en hjærtelig og dybfölt Hilsen til mine mine gode gamle Venner Eders opriktig hengivne Sevat. Pt Baasum Sigdal 8 Okt. 1907.
Kunstnernes Hus, Oslo 1941, kat.nr. 296 b med tittel: Han Sevat, farvel.
Kunstnernes Hus, Oslo 1957, kat.nr. 342 med tittel: Han Seval, farvel. Blaafarveværket 1980, kat.nr. 79 med tittel: Sevat, avbildet i katalogen s. 120.
Th. Kittelsens hjem Lauvlia 1996.
Th. Kittelsens hjem Lauvlia 2002.
Vurdering
NOK 70 000–90 000