Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Gamle Logen Store Sal

Leif 1893
Kittelsen, Theodor (1857-1914)
Leif 1893

Penn og akvarell på papir, lysmål
17x13
Signert nede på midten: Th. Kittelsen.

Påtegnet nede t.h.: Hilsen fra Lillemand. Hvidsten 17/9 - 93. Påtegnet på baksiden: Tilhører Inga Kittelsen.

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1941, kat. nr 70, med tittel: Leif. 1891. Kunstnernes Hus, Oslo, 1957, kat.nr 157, med tittel: Leif.
Oslo Kunstforening, Theodor Kittelsens Minneutstilling 1964, kat.nr. 512.

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Vurdering
NOK 40 000–50 000

Tilslag NOK 40 000