Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00
Heyerdahl, Hans(1857-1913)
Spaserende kvinne og mann i kystlandskap

Olje på lerret
59x74
Signert nede t.v.: Heyerdahl

Vurdering
NOK 150 000–200 000

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Tilslag NOK 150 000

Fra 1885 og så godt som årlig frem til sin død, oppholdt Heyerdahl seg i Åsgårdstrand om sommeren. I mange bilder har han som her, tolket lyset og luften en varm sommerdag med sommergjester som flanerer på stiene langs stranden og som nyter den friske luften.