Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00
Colin-Libour, Uranie-Alphonsine(1833-1916)
Fiskerkone med barn speider mot havet

Olje på lerret
105x130
Signert nede t.v.: Colin-Libour.

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "29 Bl des Batignolle, Colin-Libour". Fransk genremaler.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Tilslag NOK 86 000

Uranie-Alphonsine Colin-Libour begynte å stille ut på Salongen i Paris i 1861. Hun oppnådde i løpet av sin karriere to "Mentions Honorables" i 1880 og 1889, og hun fikk en bronsemedalje i 1900. Hun er representert i flere franske museer.