Olje på lerret
62x60
Signert nede t.v.: B. Hinna.
Påtegnet noe utydelig på baksiden, på blindrammen: Grannes...ien Hinna. Malt ca. 1905.
Stavanger Faste Galleri 1971, Bernhard Hinna 100-års minneutstilling, kat.nr. 8. Rogaland Kunstmuseum, Stavanger 1997, Bernhard Hinna Retrospektiv utstilling, kat.nr. 13 med tittel: Søndag morgen, avbildet i katalogen s. 17.
Vurdering