Munch-Auksjonen 2006

Auksjon tirsdag 28. november 2006 kl 19:00

Gamle Logen Store Sal

Madonna 1895
Munch, Edvard (1863-1944)
Madonna 1895

Litografi trykket i svart på tykt, grått papir
Arket: 644x484 mm Motivet: 597x440 mm
Signert i stenen nede t.h.: E Munch Signert og datert med blyant nede t.h.: E Munch 95

1895
Sch. nr. 33. Woll nr. 39.

Auksjonert tirsdag 28. november 2006 kl 19:00

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000

Tilslag NOK 1 250 000

Madonna
Woman Making Love
Lithograph printed in black on heavy grey paper
Sheet: 644x484 mm Image: 597x440 mm
Signed in the plate lower right: E Munch
Signed and dated in pencil lower right: E Munch 95
1895
Sch. no. 33. Woll no. 39 A I.