Auksjon tirsdag 28. november 2006 kl 19:00
Vampyr I

Litografi trykket i svart på tynt Japan-papir
Arket: 385-387x550-554 mm Motivet: 382-385x549-554
mm
Usignert

1895
Sch. nr. 34 a. Woll nr. 40.
2 stempler fra Munch-museet på baksiden av arket, med påtegnelser med blyant og penn: "66a; 195-24; Bo nr. 195-41 (overstrøket); Sch. nr. 567-50", som viser at det var med på Det store Munch-lotteriet i 1983.

Vurdering
NOK 200 000–300 000

Auksjonert tirsdag 28. november 2006 kl 19:00

Tilslag NOK 180 000

Vampire I
Lithograph printed in black on thin Japan paper
Sheet: 385-387x550-554 mm Image: 382-385x549-554 mm
Unsigned
Stamped with 2 stamps on the verso from the Munch-museet indicating that the sheet was part of the testamentary gift from Edvard Munch to the City of Oslo and that it was lotted in the big Munch-Lottery 1983. Annotated by the museum with numbers on the verso: 66a; 195-24; Bo (Lot) no 195-41 (erased); Sch. No 567-50.
1895
Sch. no. 34 a. Woll no. 40.