Auksjon tirsdag 28. november 2006 kl 19:00
Lund, Henrik(1879-1935)
Portrett av Viggo Madsen 1903

Olje på lerret
67x52
Signert og datert nede t.h.: Henrik Lund 1903

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Hr Karl Madsen, Kjhavn".

Kunstnernes Hus, Oslo 1934, kat.nr. 57.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 28. november 2006 kl 19:00

Tilslag NOK 25 000

Svend Viggo Madsen (1885-1954) var dansk maler. Navnet som står på baksiden er antagelig hans far: Maleren, kunsthistorikeren og senere museumsdirektør Carl (Karl) Johan Wilhelm Madsen. Viggo Madsen giftet seg i 1909 med norske Ragnhild Olsen (1886-1960).