Astrup, Nikolai(1880-1928)
Groveir
Olje på lerret
80x99
Signert nede t.h.: N. Astrup
Påtegnet med tittel på baksiden av lerretet: "Groveir".
Bergen Kunstforening, Minneutstilling 1928, kat.nr 89, dateres her til 1915.
Kunstnernes Hus, Oslo 1955, kat.nr. 80.
Vurdering
NOK 2 000 000–3 000 000
Auksjonert tirsdag 28. november 2006 kl 19:00
Tilslag NOK 2 200 000