Auksjon torsdag 14. desember 2006 kl 17:00
Sørensen, Henrik(1882-1962)
Seter og fjell Telemark 1917

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: HS 17

Signert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden, på blindrammen: "Henrik Sørensen Telemarkskveld" (?). Påtegnet på baksiden av lerretet: "Henrik Sørensen pinx. Från Telemarken.". Påtegnet med tittel på utstillingslapp på baksiden, på blindrammen. Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Vinst i Gøteborgs Konstforenings Lotteri 1917".

Riksforbundets utstilling nr 31.

Vurdering

Auksjonert torsdag 14. desember 2006 kl 17:00

Tilslag NOK 46 000