Auksjon tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00
Riis, Bendik(1911-1988)
Gloria Bendik

Olje på plate
63x46
Signert nede t.v.: Bendik Riis +

Malt ca. 1960. Påtegnet i kronen: "Gloria Bendik"
Påtegnet oppe t.h.: "Gloria Benedicite Benediktus"

Galleri Dobloug 1976, kat.nr. 54. Galleri Dobloug 1978, kat.nr. 8. Askertun 1981, kat. nr 10. Biennalen i Venezia 1984, kat. nr. 15, avbildet i farger som frontispis i Biennalekatalogen. Bergen Kunstforening 1984, kat.nr. 20. Galleri Dobloug 1988, minneutstilling, kat.nr. 1. Nasjonalmuseet (Nasjonalgalleriet) 2010, kat.nr.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00

Tilslag NOK 50 000 med forbehold

LITTERATUR: Utstillingskatalog Galleri Dobloug 1988, kat.nr. 1, avbildet i katalogen på omslagets tredje side.