Auksjon tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00
Dahl, Johan Christian(1788-1857)
Måneskinn over Elben 1843

Olje på papir, oppklebet på plate
21,5x26
Signert og datert nede t.h.: Dahl 1843

Christiania Kunstforening, Kristiania 1907. Kunstnernes Hus, Oslo 1937, "J.C. Dahls verk", kat.nr. 535, med tittel: "Måneskinn, Elben".

Vurdering
NOK 150 000–200 000

Auksjonert tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00

Tilslag NOK 380 000