Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

Auksjon tirsdag 12. juni 2007 kl 18:00

Thaulow, Frits (1847-1906)
Rød mur og trær Fra omegnen av Amiens

Olje på plate
52x38
Signert nede t.h.: F.T.

Malt i 1899. Fra omegnen av Amiens. Påtegnet med tittel på engelsk på baksiden av platen: "A ruined convent". Også påtegnet på baksiden av platen: "Rød mur og Træer". Likeledes påtegnet på baksiden av platen: "Fritz Thaulow Sale 1928".

UTSTILT:

Studieutstilling 1910, med tittel: "Rød Mur og Træer. Omegnen av Amiens". Salgsutstilling New York 1928, kat.nr. 39, med tittel: "A ruined convent", avbildet i katalogen s. 19.

Auksjonert tirsdag 12. juni 2007 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 92 000