Auksjon tirsdag 27. november 2007 kl 18:00
Fjell, Kai(1907-1989)
Portalen

Olje på lerret
110x96
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen: ""Portalen"". Malt i 1954.

Bergens Kunstforening, Festspillutstillingen Riksgalleriet medarrangør 1971, kat.nr. 41 og Kunstnernes Hus, Oslo 1971, kat.nr. 41, med tittel: "Porten". Henie-Onstad Kunstsenter 1977, ant. kat.nr. 62. Trondheims Kunstforening 1977, kat.nr. 62.

Vurdering
NOK 1 500 000

Auksjonert tirsdag 27. november 2007 kl 18:00