Fjell, Kai(1907-1989)
Portalen
Olje på lerret
110x96
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen: ""Portalen"". Malt i 1954.
Bergens Kunstforening, Festspillutstillingen Riksgalleriet medarrangør 1971, kat.nr. 41 og Kunstnernes Hus, Oslo 1971, kat.nr. 41, med tittel: "Porten". Henie-Onstad Kunstsenter 1977, ant. kat.nr. 62. Trondheims Kunstforening 1977, kat.nr. 62.
Vurdering
NOK 1 500 000
Auksjonert tirsdag 27. november 2007 kl 18:00