Munch-Auksjonen 2007

Auksjon tirsdag 27. november 2007 kl 19:00

Munch, Edvard (1863-1944)
Mann i landskap

Olje på plate
17x14 cm
Usignert

Påtegnet på baksiden, av platen med tusj: "Dette maleri af Edv. Munch fra hans tidlige ungdom blev kjøpt af mig på en auktion i 1890-årene." Antagelig malt ca 1880-1881, motivet er fra Maridalen.

Auksjonert tirsdag 27. november 2007 kl 19:00

Vurdering

Tilslag NOK 140 000