Munch-Auksjonen 2007

Auksjon tirsdag 27. november 2007 kl 19:00

Kvinne med rødt hår og grønne øyne Synden
Munch, Edvard (1863-1944)

Fargelitografi trykket i gult, rødt og grønt på
Arket: 852-854x575 mm Motivet: 697x402 mm
tykt gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Påtegnet på baksiden med penn: "Tilhører Kunstnerforeningen 16-9. 1974. "Munch-Museet" (stempel) Jan Thurmann-Moe. Tekn. konservator."
1902
Sch. nr. 142. Woll nr. 198.

Auksjonert tirsdag 27. november 2007 kl 19:00

Vurdering
NOK 2 000 000–3 000 000

Tilslag NOK 2 000 000