Werenskiold, Erik(1855-1938)
Du og jeg
Olje på mahogniplate
27x41
Usignert
Antagelig signert og påtegnet av kunstneren på baksiden av platen: "Werenskiold Du og jeg som engang var". PROVENIENS: Kunstnerens familie.
? kat.nr. 329. Kunstnernes Hus, Oslo 1955, Minneutstilling, kat.nr. 36, oppført i katalogen under året 1887. Blaafarveværket 1985, kat.nr 25. Grev Wedels Plass Auksjoners Sommerutstilling 1993, kat.nr. 17.
Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000
Auksjonert mandag 26. mai 2008 kl 18:00
Tilslag NOK 950 000