Auksjon mandag 26. mai 2008 kl 18:00
Werenskiold, Erik(1855-1938)
Du og jeg

Olje på mahogniplate
27x41
Usignert

Antagelig signert og påtegnet av kunstneren på baksiden av platen: "Werenskiold Du og jeg som engang var". PROVENIENS: Kunstnerens familie.

? kat.nr. 329. Kunstnernes Hus, Oslo 1955, Minneutstilling, kat.nr. 36, oppført i katalogen under året 1887. Blaafarveværket 1985, kat.nr 25. Grev Wedels Plass Auksjoners Sommerutstilling 1993, kat.nr. 17.

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000

Auksjonert mandag 26. mai 2008 kl 18:00

Tilslag NOK 950 000