Auksjon mandag 26. mai 2008 kl 18:00
Werenskiold, Erik(1855-1938)
Du og Bébé 1884

Olje på plate
46x26
Signert og datert nede t.h.: EW 1884. Signert og datert nede t.v.: E. Werenskiold 84.

Påtegnet med tittel, antagelig av kunstneren, på baksiden av platen: "Du og Bébé". PROVENIENS: Kunstnerens familie.

Christiania Kunstforening 1908, Werenskioldutstillingen, kat.nr. 8. Oslo Kunstforening 1927, Erik Werenskiold utstilling, kat.nr. 11. Kunstnernes Hus, Oslo 1955, Minneutstilling, kat.nr. 25. Kunstnerforbundet, Oslo 1958, kat.nr. 62. Blaafarveværket 1985, kat.nr 30. Grev Wedels Plass Auksjoners Sommerutstilling 1993, kat.nr. 25.

Vurdering
NOK 1 500 000–2 000 000

Auksjonert mandag 26. mai 2008 kl 18:00

Tilslag NOK 1 800 000