Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)
Vestre Haneborg gård, Aurskog-Høland 1862
Olje på lerret
39x56
Signert og datert nede t.v.: J F Eckersberg 1862
Påtegnet på foto av kunstneren, festet med stift på baksiden, på rammen: "Johan Fredrik Eckersberg 1822 1870 Maleri av Vestre Haneborg i Urskau".
Drammens Kunstforening, Jubileumsutstillingen 1986, kat.nr. 53, med tittel: "Vestre Haneborg i Urskog 1862".
Vurdering
Auksjonert torsdag 5. juni 2008 kl 18:00
Tilslag NOK 40 000