Holmboe, Thorolf(1866-1935)
Hus og hage med mennesker 1915
Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1915
Husets adresse er angivelig Halvdan Svartes gt. 30 på Frogner i Oslo. Det ble tegnet av arkitekt Harald Hals, og oppført i 1911.
Vurdering
NOK 30 000–50 000
Auksjonert torsdag 5. juni 2008 kl 18:00
Tilslag NOK 42 000