Munch-Auksjonen 2008

Auksjon mandag 24. november 2008 kl 19:00

Angst
Munch, Edvard (1863-1944)
Angst

Fargelitografi trykket i svart og rødt på tykt
Arket: 569-571x430 mm Motivet: 410x385 mm
gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h.: Edvard Munch

Påtegnet av kunstneren med blyant, nede t.h. (foran signaturen): 4. Påtegnelser med blyant nede t.h.: "Sch. 61 b. Edvard Munch Le Soir bois en 2 couleures".
1896
Sch. nr. 61. Woll nr. 63 II ant C.

Auksjonert mandag 24. november 2008 kl 19:00

Vurdering
NOK 6 000 000–8 000 000

Tilslag NOK 5 000 000