Auksjon mandag 24. november 2008 kl 19:00
August Strindberg

Litografi trykket i svart på middels tykt blågrått
Arket: 635x488 mm Motivet: 610x460 mm
papir
Signert med blyant nede t.h.: E Munch
Signert i stenen nede t.v.: E Munch

Påtegnet noe utydelig nede t.v.: "S 064 ter W.". Svakt stempel nede t.h.: HH. (Holst Halvorsen). På verso 3 stempler, 2 fra Kunsthaus Bremen, 1 fra Holst Halvorsen. "Entartet Kunst" kunne erverves i Tyskland rett før Annen Verdenskrig fra museer.
1896
Sch. nr. 77. Woll nr. 66 II.

Vurdering
NOK 300 000–500 000

Auksjonert mandag 24. november 2008 kl 19:00

Tilslag NOK 320 000