Munch-Auksjonen 2008

Auksjon mandag 24. november 2008 kl 19:00

Utkast til Forskerne/Alma Mater Badescene
Munch, Edvard (1863-1944)

Blyant og akvarell på tykt gulhvitt papir
257x637 mm
Signert nede t.h.: E. Munch

Påtegnet på lapp på baksiden av innrammingen: "Utkast til Forskerne". Antagelig malt på Ekely i 1935.

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1936, Rolf Stenersens samling, kat.nr. 4 med tittel: "Badescene", videre står i katalogen: "64x26 Signert Edv Munch Ekely 35".

Auksjonert mandag 24. november 2008 kl 19:00

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000

Tilslag NOK 650 000