Werenskiold, Erik(1855-1938)
Selvportrett
Akvarell på tykt papir
61,5x47,5
Noe utydelig signert oppe t.h.: EW
Påtegnet på baksiden: "Selvportræt av Erik Werenskiold Lysaker 1/6 -39 Basken Werenskiold" samt påtegnet: "WW" (Werner Werenskiold).
Grev Wedels Plass Auksjoners Sommerutstilling 1993, kat.nr. 61 med tittel: "Selvportrett". Blaafarveværket 1985. Kongsvinger Museum, Jubileumsutstilling 2005, kat.nr. 19 med tittel: "Selvportrett", datert i katalogen til 1895 og avbildet samme sted s. 8 og 51.
Vurdering
NOK 250 000
Auksjonert mandag 24. november 2008 kl 18:00