Auksjon mandag 1. desember 2008 kl 18:00
Dahl, Johan Christian(1788-1857)
Portrett av musikklærer Swane 1845

Blyant på papir
22,5x17
Signert og datert nede midt på arket: Dahl Dresden 11 Sept 1845.

Noe utydelig påtegnet på arket nede t.v.: "... Swane geb Kopenhagen", likeledes noe utydelig påtegnet nede t.h.: ... (?). Påtegnet bak på arket: "Cand. theol Henrik G C Swane f 1818 Kbhavn d 1897 Frberg Musikklærer"

Vurdering
NOK 10 000

Auksjonert mandag 1. desember 2008 kl 18:00