Holbø, Kristen(1869-1953)
Utsikt over Lillehammer 1945
Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.v.: K Holbö. 45.
Vurdering
Auksjonert mandag 25. mai 2009 kl 18:00
Tilslag NOK 86 000
Olje på plate
50x61
Vurdering
LITTERATUR: Halvdan Holbø: Kristen Holbø, Oslo 1991, versjon fra 1949 avbildet s. 38-39 og på smussomslaget med tittel: Lillehammer Utsyn fra Th Lundes veg 24.
Kristen Holbø malte flere ganger utsynet over Lillehammer fra sitt eget hjem.
Like før jul i 1924 flyttet vi inn i nybygd hus på tomta i Thorstein Lundes veg 24.Et nytt avsnitt var begynt. Nå hadde Kristen Holbø fått et godt og romslig atelier. S. 54.