Auksjon mandag 25. mai 2009 kl 18:00
Holbø, Kristen(1869-1953)
Utsikt over Lillehammer 1945

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.v.: K Holbö. 45.

Vurdering

Auksjonert mandag 25. mai 2009 kl 18:00

Tilslag NOK 86 000

LITTERATUR: Halvdan Holbø: Kristen Holbø, Oslo 1991, versjon fra 1949 avbildet s. 38-39 og på smussomslaget med tittel: Lillehammer Utsyn fra Th Lundes veg 24.

Kristen Holbø malte flere ganger utsynet over Lillehammer fra sitt eget hjem.

Like før jul i 1924 flyttet vi inn i nybygd hus på tomta i Thorstein Lundes veg 24.Et nytt avsnitt var begynt. Nå hadde Kristen Holbø fått et godt og romslig atelier. S. 54.