Haaland, Lauritz(1855-1938)
To fiskere 1895
Olje på lerret
40x60
Signert og datert nede t.v.: Lauritz Haaland 95.
Vurdering
Auksjonert mandag 25. mai 2009 kl 18:00
Tilslag NOK 54 000
Olje på lerret
40x60
Vurdering
Redskapet de to fiskerne bruker er en glip, en enorm hov, som man fisket småfisk med for å få agn til hummerfiske.
Takk til konservator Harald Hamre, Stavanger Museum, for opplysninger om hoven, en glip.