Auksjon torsdag 4. juni 2009 kl 20:00
Diriks, Edvard(1855-1930)
Le Pont Neuf 1919

Olje på lerret
60x72
Signert og datert nede t.h.: Diriks. 1919.

Signert, påtegnet med adresse og tittel av kunstneren på lapp på baksiden av lerretet: "Diriks 18 rue Boissonade Paris "Le Pont Neuf"".

Vurdering

Auksjonert torsdag 4. juni 2009 kl 20:00

Tilslag NOK 10 500

Le Pont Neuf, som betyr Den nye broen, er i dag i realiteten den eldste broen i Paris som krysser Seinen. Den ble vedtatt bygget av kong Henrik III i 1577 og sto ferdig i 1606. Broen har vært et yndet motiv for kunstnere opp gjennom tidene.