Auksjon mandag 30. november 2009 kl 18:00
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)
Fra Berg, studie 1853

Olje på lerret, oppklebet på plate
25x45
Usignert Stedsbestemt og datert nede t.v.: Berg 11 Septbr 1853

Stemplet på baksiden av platen: "Nachlass Hans Gude". Påtegnet med penn, antagelig av kunstneren (se ekthetserklæring) på lapp på baksiden av platen: "Serie III no. 40 Haldiger Abhaug/Berg/Hans Gude" ("Norwegen" skrevet på med blyant). Ekthetserklæring på baksiden av platen skrevet i 1916 av Erik N Gude: "Herved erkærer jeg at dette Billede er malet af min Fader Prof Hans Gude og at hosstaaende Seddel er hans egenhændige Haandskrift Chr.nia 24/8 16 Erik N Gude".

Vurdering

Auksjonert mandag 30. november 2009 kl 18:00

Tilslag NOK 40 000