Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 30. november 2009 kl 18:00

Lommen skriker
Kittelsen, Theodor (1857-1914)
Lommen skriker

Blyant, akvarell og pastell på papir
36x51,5
Signert nede t.v. og nede t.h. med penn: Th. Kittelsen.

Signert og påtegnet med tittel av kunstneren med penn nede på arket på baksiden: "Th. Kittelsen. "Lommen skriker."". Samme sted noen overstrykninger, blant annet annen tittel med blyant og akvarell: ""Lommen skriker" No 15. "Veirprofeten"". Påtegnet med tittel på baksiden av innramming: "Lommen skriker".

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1957, kat.nr. 304 med tittel: "Lommen skriker", oppført under overskriften: "Sigdal 1900-10.".

Auksjonert mandag 30. november 2009 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 125 000