Auksjon mandag 30. november 2009 kl 18:00
Kittelsen, Theodor(1857-1914)
Lommen skriker

Blyant, akvarell og pastell på papir
36x51,5
Signert nede t.v. og nede t.h. med penn: Th. Kittelsen.

Signert og påtegnet med tittel av kunstneren med penn nede på arket på baksiden: "Th. Kittelsen. "Lommen skriker."". Samme sted noen overstrykninger, blant annet annen tittel med blyant og akvarell: ""Lommen skriker" No 15. "Veirprofeten"". Påtegnet med tittel på baksiden av innramming: "Lommen skriker".

Kunstnernes Hus, Oslo 1957, kat.nr. 304 med tittel: "Lommen skriker", oppført under overskriften: "Sigdal 1900-10.".

Vurdering

Auksjonert mandag 30. november 2009 kl 18:00

Tilslag NOK 125 000