Munch-Auksjonen 2009

Auksjon mandag 30. november 2009 kl 19:00

Løsrivelse II
Munch, Edvard (1863-1944)
Løsrivelse II

Litografi trykket i blått på hvitt papir
Arket: 405x603 mm Motivet: 405x602 mm
montert på beige kartong av kunstneren;
Kartongmål: 440x624 mm
Signert med blyant på kartongen nede t.h.: E Munch

Signert og datert i platen nede t.h.: E Munch 96.
1896
Sch. nr. 68. Woll nr. 78.

Auksjonert mandag 30. november 2009 kl 19:00

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000

Tilslag NOK 500 000