Auksjon mandag 31. mai 2010 kl 20:00
Dahl, Johan Christian(1788-1857)
Naturstudie, grotte ved Napoli 1821

Olje på papir, oppklebet på papp
27x43
Signert, datert og stedsbestemt nede på arket: Neapel JDahl d. 17 Janr 1821.

Påtegnet på baksiden av papplaten med blyant: "No 11", og med penn, antagelig av sønnen Siegwald Dahl: "No 181. 281/2" h 44" l. Johan Chr. Cl. Dahl fec. geb. zu Bergen in Norwegen d. 24 Febr. 1788," (tegnet kors, m.a.o. død) "zu Dresden d. 14 Octbr. 1857. Naturstudie, Grotto bei Neapel (.... Neapel, Dahl d 17 Janr 1821) Januar 1821 mit franz. Ferniss verniessiert d. 14 Mars 1889".

Vurdering

Auksjonert mandag 31. mai 2010 kl 20:00

Tilslag NOK 300 000