Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 31. mai 2010 kl 20:00

Store Sal

Backer, Harriet (1845-1932)
Andante II 1908

Olje på lerret
70x81
Signert og datert nede t.h.: Harriet Backer Chr. 1908

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Rode".

UTSTILT:

Kunstnerforbundet, Kristiania 1914, kat.nr. 5 med tittel: "Musikk I". Bergens Kunstforening 1916, kat.nr. 48. Kunstnerforbundet, Kristiania 1922, kat.nr. 36. Christiania Kunstforening 1925, kat.nr. 58. Nasjonalgalleriet og Kunstforeningen, Oslo 1954, kat.nr. 63.

Auksjonert mandag 31. mai 2010 kl 20:00

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000

Tilslag NOK 900 000