Finne-Grønn, Hans(1903-2001)
Fra Ramsøya
Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: H. Finne-Grønn.
Påtegnet på baksiden av rammen: "Finne-Grønn Ramsøya". Ramsøya ligger helt ute i havet ved Høvåg, ved Lillesand. Det var i gamle dager en uthavn hvor det bodde loser. Hans Finne-Grønn hadde sommerhus på Ramsøya.
Vurdering
Auksjonert mandag 7. juni 2010 kl 20:00
Tilslag NOK 6 500