Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 29. november 2010 kl 20:00

Store Sal

Gyldne skyer. Aften på innsjøen 1892
Skredsvig, Christian (1854-1924)

Olje på lerret
126x72
Signert og datert på båten t.v.: Skredsvig 92

Signert og påtegnet med tittel på fransk av kunstneren på baksiden, på blindrammen: "Nuages dorés Skredsvig".

UTSTILT:

Høstutstillingen 1892, kat.nr. 100. München Secession 1893. Arnold's, Dresden Salon, juni 1894. Høstutstillingen 1992, kat.nr. 100. Kistefos-Museet 2002, kat.nr. 62. Budapest 2002, kat.nr. 35. Vandreutstilling 2009-2010 Lillehammer Kunstmuseum 20.06.09-20.09.09, Sørlandets Kunstmuseum 28.11.09-31.01.10 og Drammens Museum 18.02.10-30.05.10.

Auksjonert mandag 29. november 2010 kl 20:00

Vurdering
NOK 3 000 000–4 000 000

Tilslag NOK 3 400 000