Auksjon mandag 6. desember 2010 kl 19:00
Bleken, Håkon(1929-)
Mappe Haugtussa

Fargelitografier, 10 stk
76x56
Alle signert nede t.h.: Håkon Bleken

Alle nummerert nede t.v.: XIII/XXV. Mappen med litografier, tekst og noter ble utgitt til 150 årsdagen for Edvard Griegs fødsel. 10 original litografier av Håkon Bleken inspirert av åtte sanger av Edvard Grieg, til tekst fra Arne Garborgs Haugtussa. Trykket i Paris 1993.

Vurdering

Auksjonert mandag 6. desember 2010 kl 19:00

Tilslag NOK 27 000