Salgsutstilling 30. desember 2011
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)
Strandstener, kystlandskap med fiskere 1893

Olje på lerret
52x89
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1893

Påtegnet på baksiden av lerretet: ""Strandsteine." Prof. Hans Gude". Påtegnet på lapp på baksiden, på blindrammen: "Serie I. no 50. "Strandsteine" (Sonnenglanz auf bewegtes Wasser), Hans Gude. Hans Gude gestorben 1903 Berlin Mitglied der Akademie der Künste". En trykket etikett på baksiden, på blindrammen: "Strandsteine M 1200". Et stempel på baksiden, på blindrammen: "H. Peterssen Berlin W. Potsdamer Str. 23a".

Vurdering

Auksjonert 30. desember 2011