Aulie, Reidar(1904-1977)
Reisen
Olje på lerret
73x92
Signert nede t.h.: Aulie
Plakett på rammen: "Kultur og Minne Aulie, Reidar: Reisen 1958". Signert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden, på blindrammen: ""Reisen" Reidar Aulie". Påtegnet på lapp på baksiden: Reidar Aulie Reisen Innkjøpt 1958.
Reidar Aulies retrospektive utstilling arrangert av Galleri F 15, Galleri F 15, Moss; Nordjyllands Kunstmuseum, Ålborg, aug./sept. 1974; Sønderjyllands Kunstmuseum, Tønder, okt. 1974; Fyns Stifts Kunstmuseum, Odense, nov./des. 1974; Liljevalchs Konsthall, Stockholm, febr./mars 1975; Gøteborgs Konstmuseum, mars/april 1975 og Malmø Museum, mai/juni 1975.
Vurdering
Auksjonert mandag 30. mai 2011 kl 20:00
Tilslag NOK 50 000