Christ, Fritz(1887-1978)
Oppstilling I
Olje på plate
46x55
Usignert
Plakett på rammen: "Kultur og Minne Fritz Christ: Oppstilling I". Påtegnet med tittel på lapp fra Statens Kunstustilling på baksiden: "Oppstilling I". Signert og påtegnet av kunstneren på baksiden av rammen: "Fritz Christ Tollbodgt 30 Oppstilling Skisse Kr 600- N. Kunstutstilling Kjhavn". Påtegnet samme sted med flere utstillingsnumre: "43" og "182".
Kunstnernes Hus, Oslo 1956, kat.nr. 19 med tittel: "Oppstilling I".
Vurdering
Auksjonert tirsdag 7. juni 2011 kl 20:00
Tilslag NOK 10 000