Auksjon mandag 28. november 2011 kl 20:00
Dahl, Johan Christian(1788-1857)
Fjellandskap med bjerketre 1850

Olje på lerret
35x50
Signert og datert nede t.h.: Dahl 1850

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "No 102 Prof. J. C. Dahl - Pinxit 1850".
Bang 1122.
PROVENIENS: Statsraad Kristofer Lehmkuhl (1855-1949), Bergen. Ved Lehmkuhl-salget kjøpt av Frederik Konow. Bang, bind 2, s. 334.

Bergen Billedgalleri 1880, kat.nr. 38. Bergen Exercerhus 1888, kat.nr. 91.

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000

Auksjonert mandag 28. november 2011 kl 20:00