Auksjon mandag 28. november 2011 kl 20:00
Werenskiold, Erik(1855-1938)
Parkscene, München

Olje på lerret
34x40
Signert nede t.h.: E Werenskiold.

Antagelig malt i 1879.

Blaafarveværket 1985, kat.nr. 10. Grev Wedels Plass Auksjoners Sommerutstilling 1993, kat.nr. 9. Nasjonalmuseet (Nasjonalgalleriet), Oslo 2011, kat.nr. 9.

Vurdering
NOK 700 000–900 000

Auksjonert mandag 28. november 2011 kl 20:00