Riis, Bendik(1911-1988)
Rimhøst, Malmøya 1935
Olje på plate
62x47
Signert og datert nede t.h.: Bendik Riis 35
Påtegnet med tittel "Rimhøst" på tre lapper på baksiden. En enkel papirlapp med tittel, en papirlapp fra Oslo Kunstforening og en papirlapp fra Bendik Riis: Trykket: "Bendik Riis Kunstmaleren Fredrikstad v. Billedets titel: (Alt etter kolon skrevet med penn:) "Rimhöst - Malmöya"; Pris: "K. 300000,00 Kroner tre-hundrede-tusen"; Assurrance: "Kroner Tre-Hundrede-Tusen. K. 300000,00"; Nuv. eier: "Håkon Fjeldheim - Malmöya"; Adr.: "Skogstua - Oslo omegn". Ev. ny. eier:; Adr.:.
Oslo Kunstforening 1975, antagelig kat.nr. 32.
Vurdering