Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)
Sommeraften 1905
Olje på lerret
50x76
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen. Datert nede t.h.: 1905
Signert, datert med annen datering og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden, på blindrammen: "Aar 1902 "Sommeraften" af Amaldus Nielsen".
Vurdering
NOK 70 000–90 000
Auksjonert onsdag 30. mai 2012 kl 20:00
Tilslag NOK 54 000