Auksjon onsdag 30. mai 2012 kl 20:00
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)
Strandparti fra Nærland, etter regn 1897

Olje på lerret
85x120
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen. Datert nede t.h.: 1897

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Strandparti af Amaldus Nielsen. Majorstuvei 8 Kristiania". Påtegnet på baksiden av rammen: "Strandparti fra Nærland (Efter regn) af Amaldus Nielsen".

Vurdering
NOK 150 000–200 000

Auksjonert onsdag 30. mai 2012 kl 20:00

Tilslag NOK 190 000