Ross, Christian Meyer(1843-1904)
Italiensk gategutt (Appelsingutten) 1881
Olje på lerret
80x58
Signert og datert nede t.v.: C M Ross. Roma. 1881
"Svermeri og virkelighet. München i norsk maleri", utstilling Nasjonalgalleriet, Oslo 2002, kat.nr. 98 med tittel: " Italiensk gategutt. (Appelsingutten), 1881".
Vurdering
NOK 150 000–200 000
Auksjonert mandag 26. november 2012 kl 19:30
Tilslag NOK 120 000