Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)
Landskap fra Christianiafjorden 1856
Olje på lerret
75x110
Signert og datert nede t.h.: JF Eckersberg 1856.
PROVENIENS: Peter Martin Anker (1863-1939), som 1892-1907 var gift med forfatteren Nini Roll Anker (1873-1942), og senere med Borghild Anker Rød (1876-1955).
Norges Jubilæumsutstilling, Kristiania 1914, kat.nr. 107, med tittel: "Landskap fra Kristianiafjorden".
Vurdering
NOK 100 000
Auksjonert mandag 26. november 2012 kl 19:30
Tilslag NOK 90 000