Auksjon onsdag 5. juni 2013 kl 20:00
Fjordlandskap

Olje på lerret
58x85
Signert og datert nede t.v.: E Munch 1918 (1913?)

Woll nr. 1290.
PROVENIENS: Galerie F. Möller, Berlin; Anton Fredrik Klaveness (-1958-); Åge Wahlstrøm; privat eie (1990-).

Blomqvist, Kristiania, februar 1918, kat.nr. 10 (?) med tittel: "Ener ved kysten"; Blomqvist, Kristiania 1921, kat.nr. 43 med tittel: "Vaarsprett ved kysten"; Cassirer, Berlin 1921, kat.nr. 9 med tittel: "Frühling (Vår)"; Arnold, Dresden 1921, kat.nr. 9 med tittel: "Frühling"; Gerstenberger, Chemnitz 1921, kat.nr. 9 med tittel: "Frühling"; Caspari, München 1921, kat.nr. 6 med tittel: "Frühling"; Overbach-Gesellschaft, Lübeck 1921; Kunsthaus Zürich, Zürich 1922, kat.nr. 61 med tittel: "Frühling"; Kunsthalle Bern, Bern 1922, kat.nr. 56 med tittel: "Frühling"; Kunsthalle Basel, Basel 1922, kat.nr. 54 med tittel: "Frühling"; Kunstnerforbundet, Oslo 1958, kat.nr. 28.

Vurdering
NOK 5 000 000–7 000 000

Auksjonert onsdag 5. juni 2013 kl 20:00

Tilslag NOK 4 000 000